Znane włoskie marki

Włochy cieszą się największą ilością znanych i rozpoznawalnych firm z branży odzieżowej. Słyną z ciekawych projektów oraz wysokiej jakości produktów.

Ermenegildo Zegna
Firma Ermenegildo Zegna powstała w 1910 roku w Trivero. Od początku istnienia stawia na wysoką jakość wyrobów. Nadzoruje proces produkcji od początku do końca. Posiada własne hodowle owiec, z których czerpie się wysokiej jakości surowiec do produkcji wełny. Słynie z męskich garniturów. Na świecie działa ponad 500 sklepów marki Zegna.

Tods’s
Historia tej firmy zaczęła się w zwykłym domowym zakładzie obuwniczym. W latach 70 zakład ten znacznie się powiększył za sprawą dużej ilości zamówień dla amerykańskich domów towarowych. Diego Della Valle stworzył wtedy pierwszą parę mokasynów: Gommino. Dziś produkuje je wiele firm, zarówno w męskiej, jak i w damskiej wersji. Oryginalne buty Tod’s kosztują od 1200 do 2000 zł. Nic dziwnego, skoro nadal tworzy się je ręcznie.

Gucci
Kiedy słyszymy hasło Gucci, od razu przychodzi nam na myśl torebka z charakterystycznymi dwiema literami „g”. Firma Gucci powstała w 1921 roku. Po śmierci Guccio Gucciego, jej założyciela, syn wprowadził firmę do szerszego grona odbiorców. Obecnie firma ma swoje oddziały na całym świecie.

Armani
Giorgo Armani to włoski projektant oraz współzałożyciel Armani Group. Ten włoski dom mody słynie z luksusowych ubrań.

Laura Biagiotti
Kobieta ta przez 40 lat zajmowała się produkcją miękkich i lekkich ubrań. Swoją pierwszą wystawę miała w 1972 roku i od tego czasu jej kolekcje stały się rozpoznawalne w całym kraju. Laura angażowała się także w promocję drogich perfum.

Boralinio
Firma ta działa nieprzerwanie od 1857 roku. Oferuje klasyczne kapelusze w stylu retro.

Brunello Cucinelli
Marka ta powstała w 1987 roku. W swojej ofercie ma produkty z wysokiej jakości kaszmiru. Są to marynarki, garnitury, kurtki, których ceny sięgają nawet kilka tysięcy euro. Siedziba Brunello Cucinelli znajduje się w czternastowiecznym zamku w malutkiej miejscowości Solemo. Spokojna wiejska atmosfera najwyraźniej sprzyja inspiracji, gdyż właśnie tam powstają drogie kolekcje.

Pantaloni Torino
Firma ta zajmuje się produkcją spodni. Ręczne wykończenia i kolorowe podszewki dowodzą niezwykłej dbałości o detale.

Officine Panerai
Jakość szwajcarskich zegarków nie podlega dyskusji, jednak Włosi mają swoją słynną markę, która budzi spore zainteresowanie. Najsłynniejszym modelem Panerai był Radomir o kształcie przypominającym kwadrat z rozciągniętymi krawędziami. Niektórzy uważają, że sam pomysł zegarka nie jest nadzwyczajny, inni z kolei są w stanie zapłacić naprawdę duże sumy za zegarek Panerai.