Terminale płatnicze bez abonamentu

Terminal to niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne urządzenie, które służy do przyjmowania od poszczególnych klientów płatności za pomocą karty płatniczej. Wśród wielu oferowanych na rynku urządzeń ogromną popularnością na rynku cieszą się terminale płatnicze bez abonamentu.

Terminale płatnicze bez abonamentu – szeroka oferta

Terminal płatniczy to inaczej terminal POS. Zwrot ten pochodzi od z angielskiego „point of sale” co w języku polskim oznacza punkt handlowy. Obecnie wybór tego typu urządzeń jest na rynku ogromny, a terminale płatnicze koszty są uzależnione od wielu istotnych czynników.

Dziś na rynku dostępne są powszechnie terminale płatnicze bez abonamentu, które to można w prosty oraz szybki sposób zintegrować z kasą lub drukarką fiskalną. Ponadto w szerokiej ofercie dostępne są także takie terminale, które to działają samodzielnie.


Więcej o terminalach POS: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/co-to-jest-terminal-pos


Terminal płatniczy z czy bez abonamentu – jaki warto wybrać?

Jeśli przedsiębiorca posiada w swojej firmie własny terminal, to wówczas jest on do zobowiązany do płacenia prowizji, która to oscyluje na poziomie od 1,39 do 1,5 procent od każdej wykonanej transakcji.

Z kolei te osoby, które to zdecydowały się na wynajem terminala płacą mniejszą prowizję, ale wówczas to usługodawca musi się liczyć zawsze z poniesieniem kosztów związanych z rozwiązaniem umowy.

Warto wiedzieć o tym, że w przypadku dzierżawy terminala płatniczego trzeba każdego miesiąca ponosić koszt w wysokości około pięćdziesięciu złotych. Zazwyczaj bywa tak, że system abonamentowy jest niekorzystny dla przedsiębiorców sezonowych. Zatem wszystkie osoby, które to prowadzą działalność okresową powinny raczej zdecydować się na korzystanie z terminala bez abonamentu.

Czy warto zainwestować w terminal płatniczy?

We współczesnych czasach posiadanie własnego terminala płatniczego staje się wręcz koniecznością. Otóż od pewnego czasu większość klientów woli korzystać z takich punktów handlowych oraz usługowych, w których to istnieje możliwość płatności kartą. Korzystanie z terminala płatniczego posiada mnóstwo zalet. Wśród wielu z nich można wymienić:

  • znaczne zmniejszenie się kosztów obsługi gotówką
  • zwiększenie utargów firmy, bowiem zazwyczaj bywa tak, że klienci, którzy płacą kartą wydają znacznie więcej pieniędzy
  • wzrost atrakcyjności usługi, dziś bowiem mnóstwo klientów rezygnuje z zakupów w sytuacji, kiedy to nie ma możliwości dokonania płatności kartą
  • szybszą obsługę bowiem klientowi nie trzeba wydawać gotówki
    -bezpieczeństwo gotówki, bowiem nie trzeba jej przechowywać w kasie fiskalnej
  • znaczny wzrost wizerunku firmy

Drukarki fiskalne: https://pospay.com.pl/strefa-wiedzy/dla-kogo-kasy-fiskalne-online


Zakład fryzjerski a kasa fiskalna

Kasa fiskalna to niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne urządzenie, które to jest pożądane obecnie niemalże we wszystkich sektorach usługowych.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wszystkich usługodawców, poszczególni producenci oferują wysokiej jakości, praktyczne oraz funkcjonalne podczas użytkowania mobilne kasy fiskalne. Sprzęt przeznaczony dla zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych jest wysokiej jakości i potrafi on szybko i sprawnie drukować paragony do zrealizowanych usług.

Wszystkie oferowane urządzenia są wyposażone w elektroniczną kopię paragonu fiskalnego. Ponadto mobilne kasy fiskalne są bardzo wygodne podczas użytkowania, bowiem są one niewielkie oraz bardzo lekkie. Dzięki temu można je nawet w podręcznej torbie przenosić szybko i sprawnie z miejsca na miejsce. Kasa fiskalna to praktyczne urządzenie powszechnie pożądane we wszystkich gałęziach handlowych oraz usługowych.