Technika sceniczna

Zatem potrzebna jest tu wiedza profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w organizowaniu takich imprez a także dobry sprzęt, który wykona za nas większość roboty. Jednak na tym dobrym sprzęcie trzeba się znać i trzeba posiadać wiedzę, kiedy się nada a kiedy będzie niepotrzebny.

Do tego by cała scena prezentowała się wyśmienicie potrzebne jest dobre oświetlenie. Kreatywne, wielobarwne oświetlenie jest w nowoczesnym świecie i architekturze wręcz nieodzowne. Dlatego dobrze sprawdzą się tutaj klasyczne i płaskie reflektory PAR, niezwykłe efekty świetlne czy moving lights. Żadne oświetlenie nie może obejść się w dzisiejszych czasach bez wielostronnych reflektorów z interesującymi opcjami i najnowocześniejszą technologią LED do otwartych przestrzeni. Także przydadzą się tutaj najnowszej generacji lasery oraz generatory mgły i wiatru, dzięki którym cały obraz sceny zostanie wzbogacony o dodatkowe efekty i niezwykłą atmosferę.


Techniczna obsługa imprez Wrocław. VES realizował takie imprezy jak m.in. Ceremonia Otwarcia The Word Games 2017, Multiwidowisko Flow


Zaraz po oświetleniu przychodzi na myśl nagłośnienie sceniczne, które odgrywa kluczową rolę w odbiorze całej imprezy masowej. Źle dobrane nagłośnienie może popsuć całą imprezą. Dlaczego jest ono takie ważne? To właśnie dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu można uzyskać odpowiednie brzmienie oraz barwę głosu i wiele innych parametrów. Różnorodne kolumny czy też końcówki mocy są ważne jeśli chcemy ukazać realny i czysty dźwięk. Mikrofony, miksery dźwięku, akcesoria i wiele innych produktów to elementy bez których nagłośnienie nie może istnieć. Te elementy odgrywają szczególną rolę w odtwarzaniu dźwięku, który jest tak ważny podczas dużych eventów.

Innymi ważnymi elementami są na pewno scena czy jej umeblowanie. Taki wybór można dokonać przy pomocy sprzedawców, którzy posiadają profesjonalną wiedzę na temat umeblowania sceny i wyborze samej sceny. W grę wchodzi wielkość imprezy i ilość osób, która będzie występowała na scenie.