Oszustwo nigeryjskie

Prawo jest niezachwiane, wszelkiego rodzaju oszustwa, wyłudzenia, natychmiast są karane pozbawieniem wolności oraz zadośćuczynieniem ofiarom. Najczęściej oszuści manipulują innymi tak, aby stracić dorobek życia. Obiecują gruszki na wierzbie, górę pieniędzy z inwestycji. Później okazuje się, że pieniądze stracono, a gruszek nie ma.


Na szczęście oszuści podlegają karze prawnej. 8 lat pozbawienia wolności za oszustwo nigeryjskie przewiduje polski kodek karny. Wykroczenie to jest jednym z najgorszych jakiego można się dopuścić pod względem finansowym. O finanse trzeba dbać, dlatego prawo jest nieskazitelne w tej kwestii. Ludzie pracują całe życie, zbierają pieniądze na coś, czegoś pragną do czegoś dążą.

Tymczasem oszust składa im ofertę nie do odrzucenia, pokazuje statystyki, wyciągi z konta, komentarze pozytywnie wypowiadające się o takiej formie inwestycji. Dlatego podczas inwestowania trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie można ufać byle komu. Oszustwo nigeryjskie uchodzi za wyjątkowo parszywe, dlatego złapane osoby nie mają łatwego życia w więzieniu. Właściwie współwięźniowie mogą się obawiać oszustwa i manipulacji na nich samych. Osiem lat pozbawienia wolności to łaskawa kara, za pozbawienie oszczędności do życia, zbierane przez długi okres czasu, w ciężkiej pracy.