Systemy multimedialne

Dobrze wykonana prezentacja jest połową sukcesu na każdym spotkaniu biznesowym. Umiejętne przedstawienie danych, wykresów czy zaproponowanie nowych rozwiązań w sposób który zainteresuje potencjalnych klientów i kontrahentów jest kluczowe jeśli chcemy osiągać coraz to większe zyski i rozwijać swoją firmę. Dobrze wykonane prezentację są szczególnie ważne jeśli nasza firma prowadzi używa systemy audiowizualne a komunikacja biznesowa odbywa się poprzez wideokonferencje.

W takich przypadkach systemy prezentacji stają się kluczowe do efektywnego kontaktów z innymi kontrahentami. Jeśli chodzi o prezentacje treści na wideo konferencjach kluczowe staje się nie tylko jej wyświetlanie, ale również sposób w jaki je prezentujemy. Bardzo ważne jest więc aby w czasie spotkań, używać ekranów i projektorów, które są profesjonalne i prezentują obraz w najwyższej jakości. Występuje kilka rodzai ekranów projekcyjnych, które można wykorzystać do zastosowań biznesowych. Wyróżniamy ekrany projekcyjne przenośne oraz sufitowe. Przenośne umożliwiają ustawianie ekranu w dowolnym miejscu, dzięki zastosowaniu stojaka.


Systemy multimedialne zobacz ofertę: https://www.trias.pl/systemy-multimedialne/


Ekrany sufitowe natomiast, montuje się go na stałe pod sufitem, a jego rozkładanie odbywa się za pomocą korby, pilota, bądź wyłącznika zamontowanego na ścianie. Ekran dobrej jakości powinien przesłać obraz, który jest wyrazisty i ma pełnie kolorów. Wybierając ekran projekcyjny warto również pamiętać o tym aby miał on odpowiedni format i powierzchnię. Jest to szalenie kluczowe ponieważ powinniśmy dobrać te parametry względem pomieszczeń w których będzie się znajdował oraz szczegółowości przeznaczenia. Kąt widzenia również jest szalenie istotny jeśli wybierany ekran który będzie znajdował się w salach konferencyjnych.

Powinien być odpowiednio duży aby wszyscy odbywający konferencję bez problemu widzieli prezentowany obraz. Systemy audiowizualne otwierają się również na projektorach. W projektorach wykorzystywanych w biznesie, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie lasera jako źródła światła. Powoduje to, że żywotność projektora jest dużo większa, staje się mniej awaryjny a jakość kolorów i kontrastów jest bardzo dobra. Jest to szczególnie ważne gdy projektor pracuję długo i prezentowane są na nim wykresy, sprawozdania finansowe, tabele i wiele innych.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem staje się również bezprzewodowy system prezentacji. Jest to urządzenie które przesyła prezentację z komputera za pomocą kabla USB, później zabieramy to urządzenie ze sobą i przesyłamy obraz bezpośrednio na urządzenie projekcyjne. Małe rozmiary sprawiają że jest to urządzenie bardzo często, o wiele bardziej kompaktowe niż zabieranie laptopa czy tabletu, a nie tracimy przy tym jakości obrazu. Tego typu systemy prezentacji oferują firmy Vivitek czy Optoma.

Urządzenia te sprawiają, że wyświetlanie prezentacji jest o wiele łatwiejsze i nie wymaga poświęcenia zbyt dużej ilości czasu. Wybierając jakiekolwiek systemy prezentacji warto pamiętać o wyborze renomowanych marek, które są nieco droższe ale gwarantują jakość i długie działanie.