Dane osobowe – czy dobrze je chronisz ?

Wirtualny Ty to Twoje dane. Twoje dane to, to co jest zapisane. Wiesz, że to ważne, ale czy sama wiedza wystarczy. Jak chronisz swoje dane osobowe. Dzisiejszy świat oparty jest na nowoczesności, a to między innymi internet. Wirtualny świat jest niewspółmiernie większy od tego fizycznego, tego po którym stąpasz.

Zastanów się jak często bezmyślnie wpisujesz najważniejsze informacje o sobie, w różne „rubryczki” w internecie. Często w poszukiwaniu ważnych informacji, zobligowany jesteś do podania pewnych informacji, bo bez tego nie otworzy się witryna. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile soli potrzeba do zakiszenia ogórków, to po co komuś potrzebne są Twoje dane, Twój adres e-mail. To trochę absurdalny przykład, niestety takie absurdalne sytuacje coraz częściej spotkasz w sieci.

Dostęp do danych osobowych i ich gromadzenie to potężny biznes. Mało kto wie jak często dane typu adres e-mail oraz imię i nazwisko, sprzedawane są pomiędzy firmami. Wirtualny świat to największe zagrożenie dla Twojej wolności, prywatności i anonimowości. Twoje imię i nazwisko oraz podstawowe dane, to Twoja własność, chroń ją.