Co to jest drukarka fiskalna online?

Drukarki fiskalne online to jeden z typów kas fiskalnych. Ten typ kas obsługiwany jest za pośrednictwem specjalnej aplikacji sprzedażowej zainstalowanej na urządzeniach mobilnych lub komputerach. Drukarki fiskalne online, to wygodne rozwiązanie. Praca na zarejestrowanych danych za jej pośrednictwem pozwala na wykonanie bardzo szczegółowych raportów i analiz, co bardzo ułatwia i usprawnia planowanie i wdrażanie kampanii sprzedażowej.


Czy wszyscy muszą mieć drukarkę fiskalną?

Są zawody, gdzie taka kasa jest obowiązkiem, jednak nie wszędzie jest ona niezbędna, w niektórych przypadkach zupełnie wystarczy autonomiczna kasa fiskalna. Trzeba też dodać, że drukarki fiskalne są droższe od pospolitych kas fiskalnych i nie każdy chce ponosić takie koszty, jeśli nie musi i nie widzi w tym korzyści.

Odkryj zaawansowane drukarki fiskalne oraz terminale POS, które zapewnią Ci płynne i bezproblemowe transakcje. Sprawdź SAIO Vero

Jak działa drukarka fiskalna?

Po dokonaniu transakcji urządzenie automatycznie wysyła informacje do CRK (Centralne Repozytorium Kas), to miejsce, gdzie gromadzi się wszystkie informacje z wystawionych przez podatnika paragonów fiskalnych. Taka drukarka wymaga połączenia z komputerem, a także systemem sprzedażowym, dzięki temu można dokonywać zaawansowanego śledzenia statystyk handlowych.

Drukarka fiskalna, czy kasa fiskalna

To zależy od rodzaju prowadzonej działalności i sprzedaży. Nie każdy potrzebuje zaawansowanej drukarki fiskalnej, czasami kasa fiskalna w zupełności wystarczy. Są działalności, które muszą zaopatrzyć się w drukarkę fiskalną online, więc nie wszyscy mają wybór, ale Ci, co mają, powinni dokonać analizy, co będzie dla nich lepsze. Kasa fiskalna nie daje tak zaawansowanych statystyk, lecz nie wszyscy ich potrzebują. Pozwala ona prowadzić sprzedaż i wystawiać paragony fiskalne. Jest wykorzystywana w mniejszych sprzedażach i o czym już wspominałem, jest tańsza niż drukarka fiskalna. Wybór między kasą fiskalną a drukarką fiskalną online, to indywidualna sprawa i ciężko określić, co konkretnie jest lepsze, to zależy od rodzaju działalności.